Ga naar de hoofdinhoud

Nefit Bosch: verviervoudiging warmtepompproductie

Terug

29-11-2022

Midden in de energietransitie werden we in het afgelopen jaar overvallen door een energiecrisis. Miljoenen huishoudens vragen zich af hoe ze de energierekening kunnen verlagen.

Nefit Bosch: verviervoudiging warmtepompproductie

De vraag naar warmtepompen en andere gasloze oplossingen rijst de pan uit en levertijden van een jaar zijn geen uitzondering. Toch ziet Gerd Vrieling, commercieel directeur bij Nefit Bosch, dit als een tijdelijk probleem: ‘’Achter de schermen werken we hard aan oplossingen en de eerste verbeteringen in levertijden zijn zichtbaar. Als de achterstanden eenmaal weg zijn, gaat de transitie in een hoog tempo door.’’ Hij legt uit wat er voor 2023 en daarna op stapel staat.

Lees ook: Bosch bouwt nieuwe warmtepompfabriek

Warmtepomp productie vier keer zo hoog

De komende twee jaren steekt zijn organisatie drie miljard euro in klimaatneutrale technologie, vertelt Vrieling. Dat het bedrijf steeds meer inzet op oplossingen die de energietransitie versnellen, is niet vreemd. Vrieling: “De komende jaren krijg je een elektrificatiegolf. De vraag naar warmtepompen blijft sterk toenemen. Daarom verviervoudigen we onze productie in Europa.’’ Ook in Nederland zullen warmtepompen worden geproduceerd: de nieuwe innovatieve monoblock dakwarmtepomp, die specifiek voor de Nederlandse markt is ontwikkeld, zal vanaf volgend jaar in Deventer van de band rollen.

Van bodemwarmte tot infrarood

Naast een ruim assortiment aan warmtepompen, van lucht-water tot grondgebonden, biedt het bedrijf tegenwoordig een breed scala aan elektrische oplossingen, zoals airconditioners, warmwatersystemen en infraroodverwarming. Komend jaar worden daar nog een reeks duurzame en slimme consumentenproducten aan toegevoegd, de zogeheten ‘well-being’-lijn. De mogelijkheden die de wereldwijde organisatie in huis heeft om verder te groeien, lijken bijna onbeperkt.

Elktrolyzers uit Tilburg

Eerder dit jaar kondigde de onderneming aan nog eens 500 miljoen euro vrij te maken voor de ontwikkeling en de productie van componenten voor elektrolyzers waarmee groene waterstof kan worden gemaakt. In Tilburg start het bedrijf met de massaproductie van onderdelen voor deze elektrolyzers. “We wedden bewust op verschillende paarden, we willen niet langer afhankelijk zijn van gas en olie uit Rusland. Of het nu om warmtepompen of waterstof gaat, we willen twee keer zo snel groeien als de markt,” aldus Vrieling.

Auteur schrijver bij Nefit Bosch

Nefit Bosch

Auteur / schrijver bij Nefit Bosch

Bekijk ook
Bosch bouwt nieuwe warmtepompfabriek

Bosch bouwt nieuwe warmtepompfabriek

Investering van 1 miljard euro in productie en ontwikkeling

Lees meer
Bosch Thermotechnology investeert 700 miljoen euro in warmtepompen

Bosch Thermotechnology investeert 700 miljoen euro in warmtepompen

Warmtepompactiviteiten groeiden met 54 procent in 2022

Lees meer
Compress 5800i AWR Dakwarmtepomp

Compress 5800i AWR

De eerste dakwarmtepomp die speciaal ontwikkeld is voor schuine daken. Voor (gasloze) renovatie en nieuwbouw.

Lees meer